BİZE ULAŞIN

AMİNO ASİT

Olimp Amino 5500

OlimpOlimp Amino 5500 400 Kapsül

1.400,00 TL

DETAYLI İNCELE
Nutrend Arginine

NutrendNutrend Arginine 120 Kapsül

345,00 TL

DETAYLI İNCELE
BigJoy Arginine

BigJoyBigJoy Arginine 120 Kapsül

350,00 TL

DETAYLI İNCELE
Bigjoy Amino Real

BigJoyBigjoy Amino Real Karpuz 420 Gr

650,00 TL

DETAYLI İNCELE
BigJoy Arginine Powder

BigJoyBigJoy Arginine Powder 300 gr

430,00 TL

DETAYLI İNCELE
BigJoy BcaaBig

BigJoyBigJoy BcaaBig Ananas 589 Gr

760,00 TL

DETAYLI İNCELE
İNDİRİM
% 15
TNT BCAA 1200 2:1:1 60 Tablet 2 Adet
BigJoy Arginine Powder

BigJoyBigJoy Arginine Powder 120 Gr

270,00 TL

DETAYLI İNCELE
İNDİRİM
% 36
Protein Ocean BCAA

Protein OceanProtein Ocean BCAA Blue Lemonade 300 Gr

439,00 TL 279,00 TL

DETAYLI İNCELE
BigJoy Bcaa Pro 4:1:1

BigJoyBigJoy Bcaa Pro 4:1:1 420 Gr

560,00 TL

DETAYLI İNCELE
BigJoy Argimax

BigJoyBigJoy Argimax 120 Kapsül

380,00 TL

DETAYLI İNCELE
Solgar L-Lysine 500 Mg

SolgarSolgar L-Lysine 500 Mg 50 Kapsül

719,00 TL

DETAYLI İNCELE
Multipower L-Glutamine

MultipowerMultipower L-Glutamine 500 gr

1.200,00 TL

DETAYLI İNCELE
Gainup AminoMen

GainupGainup AminoMen Portakal 630 Gr

759,00 TL

DETAYLI İNCELE
Olimp BCAA Xplode

OlimpOlimp BCAA Xplode Kola 500 Gr

975,00 TL

DETAYLI İNCELE
Ocean L-Teanin 200 mg

OrzaxOcean L-Teanin 200 mg 30 Kapsül

309,50 TL

DETAYLI İNCELE
BigJoy Aol Big Zma

BigJoyBigJoy Aol Big Zma 124 Kapsül

330,00 TL

DETAYLI İNCELE
İNDİRİM
% 25
TNT Carnitine ve BCAA Plus Kombinasyonu

TNT NutritionTNT Carnitine ve BCAA Plus Kombinasyonu

1.147,00 TL 865,00 TL

DETAYLI İNCELE
CNP Pro L-Glutamine

CNPCNP Pro L-Glutamine 500 Gr

210,00 TL

Tükendi
İNDİRİM
% 22
TNT BCAA + Kreatin + Glutamin Kombinasyonu

TNT NutritionTNT BCAA + Kreatin + Glutamin Kombinasyonu

1.646,00 TL 1.289,00 TL

DETAYLI İNCELE
İNDİRİM
% 15
TNT Glutaboom Glutamine Powder 300 gr 2 Adet
İNDİRİM
% 20
TNT BCAA Plus ve Vitamin C Kombinasyonu

TNT NutritionTNT BCAA Plus ve Vitamin C Kombinasyonu

588,00 TL 470,00 TL

DETAYLI İNCELE
İNDİRİM
% 26
TNT Creaboom ve BCAA Tablet Kombinasyonu
İNDİRİM
% 24
TNT Carniboom ve BCAA Plus Kombinasyonu

TNT NutritionTNT Carniboom ve BCAA Plus Kombinasyonu

1.247,00 TL 950,00 TL

DETAYLI İNCELE
İNDİRİM
% 24
TNT Creaboom ve Glutaboom Kombinasyonu

TNT NutritionTNT Creaboom ve Glutaboom Kombinasyonu

1.227,00 TL 933,00 TL

DETAYLI İNCELE
İNDİRİM
% 24
TNT BCAA + Kreatin Kombinasyonu

TNT NutritionTNT BCAA + Kreatin Kombinasyonu

1.197,00 TL 908,00 TL

DETAYLI İNCELE
İNDİRİM
% 15
TNT BCAA Plus 2:1:1 290 gr 2 Adet

TNT NutritionTNT BCAA Plus 2:1:1 290 gr 2 Adet

838,00 TL 712,00 TL

DETAYLI İNCELE
İNDİRİM
% 32
TNT BCAA Fırsat Paketi

TNT NutritionTNT BCAA Fırsat Paketi

618,00 TL 419,00 TL

Tükendi
BSN DNA Series BCAA

BSNBSN DNA Series BCAA 200 gr

519,00 TL

Tükendi
İNDİRİM
% 20
TNT BCAA Plus ve Multi vitamin Kombinasyonu

Amino Asit Nedir?

Amino asitler canlıların en önemli biyolojik yapıtaşlarından biri olmasının yanı sıra proteinleri oluşturan temel maddelerdir. Toplam'da 500’ten fazla çeşidi olan aminoasitler arasından, bizler için önem teşkil eden, 20 adet amino asit vardır. Bu 20 adet amino asitten, vücut bütün gerekli olan proteinleri üretebilmektedir. İnsan vücudunda protein yapımında kullanılan 20 adet amino asitten, 9 tanesi, Esansiyel Amino Asitler (EAA) olarak bilinmektedir. Bunların özelliği, insan vücudunun besinlerden elde etmediği takdirde, bunları kendi üretemiyor olmasıdır. Dolayısıyla bu 9 adet amino asiti, besinlerden veya diğer gıda takviyelerinden temin etmek zorunludur.

Amino Asit Faydaları Nedir?

Amino asit takviyelerinin sindirimi çok kolaydır, bu nedenle antrenmanlar sırasında kas yıkımını oldukça azaltır ve sonrasında çok daha kolay kas kazanılmasını sağlar. Organların, kasların, çeşitli dokuların, tendonların, bağların, tırnak ve saçların tamiratında ve daha da önemlisi insan metabolizmasında, enerjiyi, kas yapımını, yağ yakımını ve genel olarak beyin fonksiyonlarını ve psikolojik durumu da doğrudan etkilemektedir. Bunun yanı sıra daha zinde bir antrenman için BCAA (dallara ayrılmış amino asit zinciri), kan şekerini ayarlamak (regüle) için anjinin, bağışıklılığı kuvvetlendirip dayaklılığı arttırmak için glutaminin yeterli miktarda alınması şarttır.

Amino Asit Çeşitleri Nelerdir?

Öncelikle amino asitler Sıvı, Toz, Tablet/Kapsül olmak üzere üç formda bulunmaktadır. Amino asitler 2 türe ayrılır. Esansiyel amino asitler (EAA) ve Esansiyel olmayan amino asitler. Sporcular için önemli olan EAA Esansiyel amino asitlerdir. Bunlar;

 • Isoleucine (Iso) izolösin (BCAA)
 • Lysine (Lys) lizin
 • Leucine (Leu) lösin (BCAA)
 • Methionine (Met) metionin
 • Histidine (His) Histidin
 • Valine (Val) valin (BCAA)
 • Phenylalanine (Phe) fenilalanin
 • Threonine (Thr) treonin
 • Tryptophan (Try) triptofan
   

 

Yüksek Kalite Amino Asitler Provitanya.com’da!

Günümüzde sağlıklı beslenme ve fit bir görünüme sahip olmak amacıyla spora olan yönelim giderek artıyor. Hal böyleyken doğru ve yeterli beslenmenin yanı sıra besinleri tanımak ve hangi özellikte olduklarını bilerek tüketmek de önem arz ediyor. Öte yandan fitness, egzersizler ve vücut geliştirme sporları yaşamımıza girerken protein ve amino asit bileşikleri hakkında pek çok soru işaretini de beraberinde getiriyor.

Yoğun tempolu antrenmanlar ve daha şekilli bir vücut için kas geliştirme talebi ile protein tüketimine olan ilgi farklı bir boyut kazandı diyebiliriz. Dolayısıyla spor ile yakından ilgili olan pek çok insan, temel besinlerin yanı sıra protein tozu gibi gıda takviyeleriyle hedefledikleri görünüm ve kütleye ulaşma yoluna gidebiliyor.

Amino asit, yukarıda da değindiğimiz üzere proteini oluşturan en önemli bileşiktir. Açlık durumunda en son tüketilen bileşen protein olmasına rağmen sağlıklı bir yaşamın devamlılığı ve kas onarımı ve güçlenmesi gibi noktalarda amino asitlere yani proteinlere ciddi bir biçimde ihtiyaç duyulmaktadır.

Uygun Fiyatlı Amino Asitleri Hemen Online Satın Alın!

Protein açısından zengin olan kırmızı et, balık, yumurta, bakliyat, kuruyemiş ve soya gibi besinlerle gerekli olan amino asit desteği sağlanabilmektedir. Amino asitler, doku onarımı ve iyileştirilmesinin yanı sıra bağışıklık sisteminin düzenlenmesi gibi yaşamsal faaliyetlerde de rol oynamaktadır.

Amino asit çeşitleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak, faydalarını bilmek ve düzenli bir şekilde alımını sağlamak açısından önemlidir. Amino asit bileşikleri esansiyel, koşullu esansiyel ve esansiyel olmayan amino asitler olarak sınıflandırılmaktadır.

Esansiyel (Temel) Amino Asitler, Esansiyel amino asitler vücut tarafından sentezlenemediğinden temel besinlerin tüketimi aracılığıyla alınmaktadır. 9 farklı temel amino asit bulunmaktadır: histidin, izolösin, lösin, lizin, metionin, fenilalanin, treonin, triptofan ve valindir.

Koşullu (Yarı) Esansiyel Amino Asitler, Esansiyel olmayan bazı amino asitler ise koşullu amino asitler olarak tanımlanmaktadır. Vücut bu amino asit türünü bazı durumlarda sentezleyemez ve dışarıdan takviye olarak alınması gerekebilir. Aşırı stres veya hastalık dönemleri bu durumlara örnek olarak verilebilir. Arjinin, sistein, tirozin, glisin, glutamin, ornitin, prolin ve serin, yarı esansiyel amino asit çeşitleridir.

Esansiyel Olmayan Amino Asitler, Esansiyel olmayan amino asitleri vücut sentezleyebilir, bu sebeple dışarıdan alınmasına gerek duyulmaz. Bu amino asit çeşitleri ise alanin, asparajin, aspartik asit ve glutamik asittir.

Antrenman Sonrasında Amino Asit İhtiyacı

Her bireyin sağlıklı bir yaşam standardına ve kalitesine sahip olabilmesi için belirli seviyelerde proteine ve amino asitlere gereksinimi vardır. Ancak söz konusu yoğun tempolu sporlar ve sık yapılan antrenmanlar olduğunda bu ihtiyaç artmaktadır. Çünkü spor esnasında dokular zedelenir ve yırtılabilir.

Ayrıca vücuttaki amino asit seviyesi hızla düştüğünden BCAA olarak da bilinen dallı zincirli amino asitler ile deyim yerindeyse depo tekrar doldurulmalıdır. BCAA’nın içerisindeki valin, izolösin ve özellikle de lusin kas yapımında ve geliştirilmesinde oldukça etkilidir.

Yine sporcular tarafından sıklıkla kullanılan amino asitlerden birisi de glutamindir. Antrenman sırasında meydana gelebilecek halsizlik ve yorgunluk gibi belirtilerin ortadan kaldırılması noktasında bu amino asit takviyesinden yararlanılır.

Arginine olarak da görebileceğimiz arjinin amino asidi ise büyüme hormonu salgılanmasına destek olmaktadır. Vücut tarafından üretilemediğinden sporcular tarafından takviye olarak alınan bir amino asit türüdür.

Provitanya ile Amino Asit Eksikliğinizi Tamamlayın!

İleri seviyede spor yapan kişiler tarafından kullanılması önerilen Hardline BCAA ile kaslarınızı güçlendirecek ve geliştirecek olan amino asitleri hızlı ve etkili bir şekilde sağlayabilirsiniz. BCAA fiyat araştırması yaparken Provitanya’nın avantajlarla dolu sitesine bakmadan geçmeyin!

Glutamin fiyat konusunda da kaliteli ürünleri uygun fiyata almak isterim diyorsanız, adresiniz Provitanya! Arjinin fiyat ve ürün detayı için yine Provitanya.com’dan indirimli fiyatlara doğru bilgilere ulaşabilirsiniz.

 İhtiyacınız olan en kaliteli protein tozu ve amino asit çeşitlerine bir tık ile sahip olabilirsiniz. Amino asit fiyat ne kadar diye yorulmadan Provitanya’ya gelin, sağlık ayağınıza gelsin!