BİZE ULAŞIN

BCAA

Olimp BCAA Xplode

OlimpOlimp BCAA Xplode Kola 500 Gr

975,00 TL

DETAYLI İNCELE
BigJoy BcaaBig

BigJoyBigJoy BcaaBig Ananas 589 Gr

760,00 TL

DETAYLI İNCELE
BigJoy Bcaa Pro 4:1:1

BigJoyBigJoy Bcaa Pro 4:1:1 420 Gr

560,00 TL

DETAYLI İNCELE
İNDİRİM
% 15
TNT BCAA 1200 2:1:1 60 Tablet 2 Adet
İNDİRİM
% 36
Protein Ocean BCAA

Protein OceanProtein Ocean BCAA Blue Lemonade 300 Gr

439,00 TL 279,00 TL

DETAYLI İNCELE
İNDİRİM
% 22
TNT BCAA + Kreatin + Glutamin Kombinasyonu

TNT NutritionTNT BCAA + Kreatin + Glutamin Kombinasyonu

1.646,00 TL 1.289,00 TL

DETAYLI İNCELE
İNDİRİM
% 32
TNT BCAA Fırsat Paketi

TNT NutritionTNT BCAA Fırsat Paketi

618,00 TL 419,00 TL

Tükendi
İNDİRİM
% 25
TNT Carnitine ve BCAA Plus Kombinasyonu

TNT NutritionTNT Carnitine ve BCAA Plus Kombinasyonu

1.147,00 TL 865,00 TL

DETAYLI İNCELE
İNDİRİM
% 24
TNT Carniboom ve BCAA Plus Kombinasyonu

TNT NutritionTNT Carniboom ve BCAA Plus Kombinasyonu

1.247,00 TL 950,00 TL

DETAYLI İNCELE
İNDİRİM
% 15
TNT BCAA Plus 2:1:1 290 gr 2 Adet

TNT NutritionTNT BCAA Plus 2:1:1 290 gr 2 Adet

838,00 TL 712,00 TL

DETAYLI İNCELE
İNDİRİM
% 26
TNT Creaboom ve BCAA Tablet Kombinasyonu
İNDİRİM
% 20
TNT BCAA Plus ve Multi vitamin Kombinasyonu
BSN DNA Series BCAA

BSNBSN DNA Series BCAA 200 gr

519,00 TL

Tükendi
İNDİRİM
% 24
TNT BCAA + Kreatin Kombinasyonu

TNT NutritionTNT BCAA + Kreatin Kombinasyonu

1.197,00 TL 908,00 TL

DETAYLI İNCELE
İNDİRİM
% 20
TNT BCAA Plus ve Vitamin C Kombinasyonu

TNT NutritionTNT BCAA Plus ve Vitamin C Kombinasyonu

588,00 TL 470,00 TL

DETAYLI İNCELE

BCAA Nedir?

Dallara Ayrılmış Amino Asitler Zinciri (BCAA – Branched Chain Amino Acids) Lösin, İzolösin ve Valin amino asitlerinden oluşmaktadır. BCAA lar diğer amino asitler gibi karaciğerde değil kaslarda metobolize olmaktadır.

BCAA Nasıl ve Ne Kadar Tüketilmelidir.?

BCAA kullanım zamanı ve miktarı kişiye göre değişmekle beraber egzersiz öncesi 5 gr ve egzersiz sonrası 5 gr şeklinde kullanılabilir.

BCAA Ne İşe Yarar?

BCAA kullannmanın bir takım faydaları vardır. En faydalılarından biri, vücudunuzun enerji kaynağı olarak kasları parçalamasını önlemektir. Bu süreç katabolizma olarak bilinir. BCAA kullanmak, özellikle egzersiz sırasında kas kütlesinin bozulmasını sınırlayacaktır. Diyet ve kardiyo yağ kaybetmenin popüler bir yoludur, ancak bu kas kütlenizin enerji için parçalanmasına yol açacaktır. Bu aşamada BCAA tüketmek kas kütlenizi koruyacak ve zor kazanılan kasların kaybolmamasını sağlayacaktır. Ağırlık antrenmanı yaparken, ağırlık kaldırarak kaslarınızı parçalarsınız. Egzersiz sırasında BCAA'ları yudumlamak iyileşmeye yardımcı olmak için harika bir yoldur ve dallı zincirli amino asitler kas büyümesi ve onarımının yapı taşları olduğu için yağsız kas kütlesini kazanma olasılığını artırır .

 

 

En Kaliteli BCAA Supplement Ürünleri Provitanya.com’da!

Kas inşası ve kütlesinin artırımı, doku onarımı ve spor sonrası hamlama probleminde protein dolayısıyla da amino asitler etkili bir rol oynuyor. Bunun nedeni ise amino asitlerin proteini oluşturan temel bileşikler olması. Açlık durumunda en son sindirilen madde protein olsa da egzersizleri sağlıklı ve uzun vadeli bir şekilde gerçekleştirebilmek noktasında protein ve amino asit alımını desteklemek zaruri bir gereksinim diyebiliriz.

Protein zengini besinler olan kırmızı et, yumurta, süt ve süt ürünleri, bakliyatlar ve soya gibi sebzeler bir sporcunun protein ihtiyacını başarılı bir şekilde karşılamasında oldukça önemlidir. Ancak iş temposu gibi sebeplerden ötürü düzenli ve yeterli beslenmeye vakit ayıramamak, özellikle sportif aktivitelerle uğraşan kişiler için dışarıdan protein ve BCAA, yani dallı zincirli amino asitlerin takviye olarak alınmasını elzem kılıyor.

BCAA, proteinlerde bulunan en yaygın amino asit çeşididir. Kasları oluşturan amino asitlerin yaklaşık olarak %30-40 gibi bir oranı BCAA’ya aittir. Bağlı zincirli amino asitler, 3 farklı ve temel amino asidin birleşmesinden oluşmaktadır. Bunlar sırasıyla lösin, izolösin ve valin amino asitleridir.

Bahsedilen amino asitler ve bu zincir, esansiyel amino asitler sınıfına mensuptur. Bu da şu anlama gelmektedir: Vücut bu amino asitleri organik olarak sentezleyemez ve ihtiyaç durumunda dışarıdan besinler veya gıda takviyeleri aracılığıyla alınmaları gereklidir. Bu sebeple pek çok sporcu BCAA supplement ürününe ihtiyaç duymaktadır.

Yüksek Kalite BCAA Ürünlerini Uygun Fiyat Avantajıyla Hemen Online Satın Alın!

BCAA, sportif aktivitelerin ve yoğun tempolu antrenmanların yol açtığı doku zedelenmesi, kaslarda amino asit kaybı, hamlama gibi birçok olumsuz etkinin ortadan kaldırılmasını sağlar. Protein tozu takviyesi gibi oldukça faydalı ve gerekli olabilir. Düzenli olarak önerilen miktarda kullanıldığında performansı arttırır ve antrenman sonrasında yorgunluğu azaltıcı etki gösterir.

Olimp BCAA, 2:1:1 oranında amino asit içeren, Magnezyum ve Çinko gibi önemli minerallerin yanı sıra B6 vitamine sahip olan BCAA takviyesidir. Her seviye sporcu tarafından tavsiye edilen kullanıma bağlı kalmak şartıyla güvenle kullanılabilir. Antrenmandan 30 dakika önce suyla karıştırılarak tüketilebilir.

Hardline BCAA, 4:1:1 oranında lösin, izolösin ve valin içeren bir BCAA takviyesidir. B6 vitamini ile zenginleştirilmiş formülü her aşama sporcu için kullanıma uygundur ancak özellikle yoğun tempolu antrenmanlar için kullanılması önerilir. Spora başlamadan 45 dakika önce belirlenen ölçüde kullanılmalıdır.

Grenade BCAA, 8:1:1 oranlı amino asit içeren BCAA supplement ürünüdür. Yani amino asit zincirinin en önemli bileşeni olan lösin amino asidini yüksek miktarda barındırmaktadır. Her seviye sporcu tarafından kullanılabilir. Antrenmandan 45 dakika önce tavsiye edilen miktarda kullanılması gerekir.

BCAA fiyat araştırmasında ilk adresiniz Provitanya! BCAA fiyatları ne kadar, nereden en uyguna bulabilirim diye düşünmeyin! Hemen Provitanya.com’un fırsatlarla dolu dünyasına gelin, ihtiyacınız olan BCAA ürününü sipariş verin, yüksek performans ile antrenmanlarınızı güçlü bir şekilde destekleyin!