BİZE ULAŞIN

İzole Protein

İzole Protein Tozu Nedir?

Whey protein gibi izole protein tozlarıda peynir altı suyundan üretilmektedir. Whey proteinden farkı ise daha yüksek %90/95 oranında protein içeriğine sahip olması, karbonhidrat, şeker ve yağ içeriklerinin olmaması yada minimum seviyede olmasıdır. İzole protein tozları tüketildikten sonra diğer protein tozlarına göre çok daha hızlı kana karışmaktadır. İzole protein tozları diğer protein tozları içinde en saf olan çeşitidir.

İzole Protein Tozu Ne Zaman Tüketilir?

Özellikle sıkı ağırlık çalışan kişiler tarafından tercih edilen izole protein vücut tarafından çok hızlı bir şekilde emilir. Bu nedenle spordan önce alınan proteinin hızlıca kana karışması söz konusudur. Bu da, yoğun ağırlık çalışımı sırasında gerçekleşen katabolik sıkıntıların yaşanmasının önlenmesi demektir. Kas tahribatının ve yıkımının anabolik bir sürece evrimini sağlayan izole protein hem spor öncesi hem de spor sonrası tüketilebilir. Ayrıca, yoğun ağırlık çalışan kişilerin spor esnasında da izole proteini tüketmeleri mümkündür. Çünkü bu protein çabuk sindirilir ve sindirim sistemini asla yormaz. Bu da, spor performansının olumsuz şekilde etkilenmesinin önüne geçer. Spordan sonra da izole proteinin hemen tüketilmesi, kasların hacim kazanması ve büyümesi açısından önemlidir.

İzole Protein Tozunun Faydaları Nelerdir?

Kas yapısının gelişimi ve ortaya çıkması için yağdan kaçınmak gerekir. izole protein içerisinde yağ bulunmaz ve karbonhidrat az bir miktar olarak yer alır. Bu da, vücudun direncinin artmasına, kas kütlesinin hızlı bir şekilde gelişmesine yardımcı olur. Bununla beraber elde edilen diğer faydalar ise şöyle: 1. Mevcut kas yapısını korur. Kas ve iskelet yapısının sağlığını destekler. 2. Kolay şekilde sindirilir. Kana karışır ve kasları hemen beslemeye başlar. 3. Kilo problemi olanların diyet programını destekleyici bir üründür. 4. Laktoz oranı düşüktür. 5. Kas kütlesini artırır.

 

İzole Proteinler ve Çeşitleri Provitanya.com’da!

Vücut geliştirme, pilates veya diğer uzun soluklu performans sporları… Her ne türde olursa olsun, spor artık modern yaşamın hemen her noktasında bizlerle. Antrenmanları ve egzersizleri mümkün olduğunca iş ve sosyal hayatımızdan geri kalan zamana entegre etmeye çalışıyoruz. Bunun yanında da spordan maksimum verimi alabilmek adına beslenmemize ayrı bir önem veriyoruz.

İşte dengeli ve yeterli beslenme detayı spor ile uğraşan kişiler için göz ardı edilmemesi gereken önemli bir husus. Yediğimiz içtiğimiz pek çok şey, sağlıksız ve fazla olduğu takdirde sporun getirdiklerini kolaylıkla götürebilir. Öte yandan spor ve yoğun antrenmanlar vücutta enerji ve dolayısıyla karbonhidrat ihtiyacını artırırken, kas onarımı ve kütlesinin gelişimi açısından yeri doldurulamaz bir kaynak olan protein bileşeninin de faydalarını hatırlatıyor.

Protein, vücudun daima gereksinim duyduğu üç makro bileşenden biri olmasının yanı sıra, kas dokularının onarımı, yırtıkların iyileşmesi, kas kütlesinin artırılması ve daha hacimli görünmesi gibi birçok kritik noktada önemli bir rol oynuyor. Ancak protein bileşenini yeterli miktarda alamadığımız durumlarda ise imdadımıza whey protein veya izole protein tozu gibi sağlıklı gıda takviyeleri yetişiyor.

İzole protein tozu, mikro filtreleme ya da iyon değişimi gibi ayrıştırma çalışmalarıyla yağ oranı sıfırlanmış ve karbonhidrat seviyesi en aza indirgenmiş olan protein tozu türüdür. İzole protein, laktoz içermemesi sebebiyle de oldukça yaygın bir kullanılan ve laktoz intoleransı olan kişiler için özellikle tavsiye edilen bir üründür.

Güvenli Alışveriş İçin Provitanya.com

İzole whey protein, normal whey proteininde olduğu gibi peynir altı suyundan üretilmektedir. Ancak whey protein % 80 civarında protein ve bunun yanı sıra karbonhidrat ve yağ içerirken izole protein çok daha hafif içerikli olmasından dolayı tam bir diyet ürünü olarak görülmektedir.

Whey izole protein, kana karışmadaki hızı ve kolay emilim sağlaması sebebiyle de sıklıkla tercih edilmektedir. Hızlı sonuç almak isteyenler için rahatlıkla kullanılabilecek bir ürün olan izole whey protein depolarını doldururken fit kalmak da mümkündür.

Protein tozu izole çeşidi olarak tercih edildiğinde sindirim sorunlarına yol açmadan kas kütlesini artırır ve 0 yağ oranıyla zayıflamak isteyenlere de yardımcı olur. Öte yandan whey protein izole ve izole olmayan toz çeşitleri arasında amino asit türleri açısından büyük bir fark bulunmamaktadır.

Yüksek Kalite İzole Protein Tozlarını Hemen Online Satın Alın!

İzole protein tozu, üretilmiş olan en saf protein tozu çeşididir. Bunun sebebi ise neredeyse % 90 oranında protein içermesi ve yağ, karbonhidrat, şeker ve laktoz gibi bileşenlerin minimum düzeyde bulunması veya hiç bulunmamasıdır.

İzole protein tozu kullanımı spor yapan kişinin antrenman yoğunluğuna ve spor alanında hangi aşamada olduğuna göre değişmektedir. Yani gün içerisinde bir veya birden fazla kez protein tozu alıp almamanız konusu spor ile olan ilişkinizle doğrudan alakalıdır.

İzole whey protein tozu antrenmandan sonra veya seviyeye göre sabah vakitlerinde de tüketilebilir. Fakat her besinde olduğu gibi aşırıya kaçmamak, sağlığı korumak ve olası risklerden kaçınmak noktasında önemlidir.

Hardline Hipro Isowhey protein tozu, laktoz içermeyen ve % 1,6 oranında yağ içeren son derece hafif bir protein takviyesidir. Laktozsuz olması sebebiyle hızlı bir emilimle kana karışır ve kaslara çabucak etki eder.

Nutrever Whey Isolate Protein, yüksek BCAA içeriğinin yanı sıra karbonhidrat ve yağ içermemesi nedeniyle sıklıkla tercih edilen bir protein tozudur. Yağsız bir şekilde kas inşası gerçekleştirmek isteyenler için ideal bir üründür.

Olimp izole protein tozu, düşük orandaki yağ, karbonhidrat ve şeker içeriği ile hızlı kana karışması açısından etkili bir üründür. Ayrıca yüksek oranda da BCAA içermektedir.

Provitanya ile Yüksek Kalite İzole Protein Tozu Ürünlerine Yer Açın!

Provitanya’nın avantajlarla dolu dünyasında istediğiniz her ürüne kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Uygun fiyat ve orjinal ürün garantisiyle en seçkin protein tozu ve diğer spor ürünleri Provitanya.com’da. Hemen şimdi Provitanya.com’a gelin, sağlık ayağınıza gelsin!