BİZE ULAŞIN

Güç ve Performans

İNDİRİM
% 40
Protein Ocean Pump Stim Free
BigJoy Beta Alanine Powder

BigJoyBigJoy Beta Alanine Powder 300 Gr

430,00 TL

DETAYLI İNCELE
İNDİRİM
% 12
Applied ABE Pre Workout

Applied NutritionApplied ABE Pre Workout Yeşil Elma 315 gr

1.150,00 TL 1.010,00 TL

DETAYLI İNCELE
BigJoy Citrulline Powder

BigJoyBigJoy Citrulline Powder 300 Gr

580,00 TL

DETAYLI İNCELE
BigJoy Pre-Dator Go!

BigJoyBigJoy Pre-Dator Go! MIX 1 Şase

50,00 TL

DETAYLI İNCELE
BigJoy Pre-Dator

BigJoyBigJoy Pre-Dator Karpuz 510 Gr

830,00 TL

DETAYLI İNCELE

Pre-Workout Nedir?

Egzersiz öncesi, sporcular tarafından atletik performansı arttırmak için kullanılan bir besin takviyesidir. Egzersiz esnasınsa dayanıklılığı, enerjiyi ve odaklanmayı arttırmak için tüketilir. Pre-Workout ürünleri kafein, kreatin ve beta-alanin gibi çeşitli maddeler içerebilir.Toz, sıvı ve Kapsül yada tablet olmak üzere çeşitli formlarda üretilmektedir. İlk pre-workout ürünü 1982'de spor pazarına girmiştir.

Pre ve Post Workout Ürünleri Provitanya.com’da!

Modern dünyada, insanın ilk çağlara nazaran daha hareketsiz ve stabil bir hale gelmesi ve özellikle iş hayatında da sabit bir pozisyonda durması gibi sebeplerden ötürü egzersizler ve sportif aktiviteler daha bir önem kazanmaya başladı. Bu sebeple hareketliliği artırmak, sağlığımızı korumak veya daha fit ve hoş bir görünüme sahip olmak, günümüzde spora olan yönelimin başlıca amaçları arasında yer alıyor.

Spor ve aktif bir yaşam bizler için vazgeçilmez olmaya başladığından beri sporun nasıl yapılması gerektiği, egzersiz öncesinde ve sonrasında ne yapılacağı ve elbette nasıl beslenmenin daha yararlı olacağı soruları da pek çok insan için merak konusu. Bu içeriğimizde pre workout ve post workout kavramlarını mercek altına alıyoruz. Ayrıca yaygın olarak kullanılan ürünleri ve faydalarını da sizler için inceliyoruz.

Pre workout Türkçeye çevrildiğinde tam olarak antrenman öncesi anlamına gelmektedir. Post workout ise tam zıttı olarak antrenman sonrası manasındadır. Bu iki ana kavram, fitness, pilates veya yoğun tempolu kardiyo gibi antrenmanlarda oldukça önemli bir yere sahiptir. Egzersizler öncesinde nasıl beslenilmesi gerektiğinden tutun ne tür takviye gıdalar alınacağına kadar pek çok detay, pre workout için önemlidir.

Örneğin spora hazırlık aşaması olarak görüldüğünden spor öncesi vakitte enerji verecek ve performansı artıracak olanlar sıklıkla tercih edilen ürünlerdendir. Karbonhidrat tozu ve protein tozu gibi takviyeler ilk akla gelen performans ürünleri arasındadır. Yine spordan sonra kaybedilen enerjiyi geri kazanmak, kaslardaki deformasyonu ve amino asit kaybını önlemek amacıyla bahsettiğimiz iki besin takviyesinden yararlanılabilmektedir.

Ancak her bireyin vücut yapısı, sağlık durumu ve ihtiyaçları kendine özgü olduğundan spor ile ilgilenenler için farklı niteliklerde ürünler geliştirilmiştir. Bazı ürünlere kafein eklenirken bazılarından laktoz ve şeker çıkarılabilmektedir. Bu şekilde kişinin ihtiyacının tam anlamıyla karşılanması ve takviye gıdadan maksimum verim sağlanması amaçlanmaktadır.

Yüksek Kalite Pre/Post Workout Ürünlerini Hemen Online Satın Alın!

Provitanya her talebe ve gereksinime uygun olarak geliştirilmiş geniş yelpazede spor öncesi ürünlerine sahiptir. Ürünleri iyice tanımak ve özelliklerini kavramak, ardından ise önerilen ölçüde ve düzenli bir şekilde kullanmak gerek performans gerekse de sağlık açısından son derece mühimdir.

Hardline KGT, antrenman öncesinde performansı artırmak amacıyla kullanılan bir üründür. İçerisinde bulunan kreatin kas kütlesinin artmasına yardımcı olurken, glutamin ise kasların onarılmasını ve dokuların iyileşmesini hızlandırır. Taurin ise enerji içeceklerinde de kullanılan bir amino asit olup spor için gerekli enerjinin depolanmasını sağlar.

Olimp Redwiler, sıvı formda üretilmiş olan bir pre workout desteğidir. Spora yeni başlayanların kullanımı için tavsiye edilmez ve güçlü içeriğinden ötürü yarım ampul olarak kullanımı önerilir. İçerisinde kafein ve kırmızı biber özü bulunmaktadır.

Hardline Carbopure, sporcular tarafından enerji kazanmak, performansı artırmak, ve dayanıklılık sağlamak gibi amaçlarla kullanılan bir pre workout ürünüdür. İçerisinde mısır ve granül glikoz ürünleri bulunmaktadır.

Hardline Tribulus, içeriğinde kasları güçlendiren ve yağ yakımını hızlandıran demir dikeni bitkisi bulunan bir antrenman öncesi ürünüdür. Hardline Tribulus Terrestris ile spordan önce ihtiyaç duyulan enerjiyi kazanmak mümkündür.

En İyi Kalite Pre/Post Workout Ürünleri İçin Provitanya.com!

Antrenman sonrasında kaslarda zedelenme ve içerisindeki amino asitlerde azalma meydana gelebilir. Vücudun spor sırasında kaybettiği gücü geri kazandırmak ve kasların gelişimini desteklemek amacıyla gainer kullanılabilir. Gainer kilo aldırıcı, kilo almaya ve enerji kazanmaya yarayan bir takviye gıdadır. Ayrıca yine antrenman sonrasında protein tozu kullanılarak kasların güçlenmesi, büyümesi ve onarılması sağlanabilir.

Optimum Serious Mass, içerisinde bulunan 25 farklı vitamin ve mineral ile zengin bir destekleyici olmanın yanı sıra kas gelişimi ve onarımı içeren glutamin amino asidi içermektedir. Bu nedenle her seviye sporcu tarafından belirlenen ölçeklerde rahatlıkla kullanılabilir.

Provitanya, en kaliteli pre workout ve post workout ürünleri ile gücünüzü toplamanıza destek oluyor. Pre workout fiyat araştırmasında Provitanya’nın avantajllarla dolu dünyasına girmeden alışverişinizi tamamlamayın! Kalite ve orjinal ürün garantisiyle, seçtiğiniz ürünlerin adresinize teslim edilmesinin keyfini çıkarın!