BİZE ULAŞIN

Nutrend Creatine Monohydrate Creapure 500 Gr

  • 725,00 TL

Havale / EFT 688,75 TL
Gramaj: 500 Gr
Tükendi
Paylaş:
Ürün Bilgisi

Nutrend Creatine Monohydrate Creapure Nedir?

Nutrend Creatine Monohydrate Creapure, toz halinde Creapure hammaddeli monohidrat saf kreatin ürünüdür.

Kreatin, karaciğer tarafından vücutta doğal olarak sentezlenebilen bir aminoasit çeşididir ve insan vücudunda çok önemli bir görevi vardır. Vücuda alındıktan sonra fosfat ile birleşerek kreatin fosfatıoluşturur ve oluşan bu kreatin fosfat ATP (adenozintrifosfat) oluşumunu sağlar. ATP bünyesinde 3 adet fosfat bulunur ve bufosfatlardan birinin kopması (ADP oluşumu) ile enerji açığa çıkar.

Ortaya çıkan bu enerji, kasların kullandığı enerjidir. Özellikle patlayıcı güce ihtiyaç duyulduğu zaman vücut ATP’nin ADP’ye dönüşmesi ile açığa çıkan bu enerjiyi kullanır. Kreatin vücutta kaslarda depolanır ve parçalanarak ADP’ye dönüşen enerji kaynağına fosfat takviyesi yaparak ATP’nin yeniden oluşmasını sağlar.

Vücutta ne kadar çok kreatin depolandıysa ATP’nin onarımı da o kadar fazla olur ve enerji kullanım süresi artar.

Kreatin Hangi Sporlarda Kullanılmalıdır?

ATP’den elde edilen enerji kısa sürede ortaya çıkar ve özellikle de patlayıcı güç gerektiren performans sporlarında enerjinin kaynağını oluşturur. Kreatin, kısa mesafe sprint koşuları, cirit atma ve gülle atma gibi atletizm branşları, vücut geliştirme ve bisiklet gibi sporları yapan kişilerin kullanabilecekleri bir destek türüdür.

İnsan vücudu doğal olarak kreatin sentezleyebilse de, yoğun egzersiz yapılan dönemlerde alınan gıdalar yeterli gelmemektedir.

Bu durumlarda Nutrend Creatine Monohydrate Creapure 500 gr kullanımı, eksik kalan kreatinin tamamlanmasına yardımcı olur.

Benzer Ürünler

BigJoy Crea Big Go! 21 Drink Packets

BigJoy Crea Big Go! 21 Drink Packets

309,00 TL

DETAYLI İNCELE
Trec Creatine Monohydrate

Trec Creatine Monohydrate 300 Gr

599,00 TL

DETAYLI İNCELE
Hardline Creapure

Hardline Creapure 120 Kapsül

289,00 TL

DETAYLI İNCELE

Üye Yorumları

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.