Bitkisel Protein Tozu Soya Proteini bitkisel kaynaklardan elden edilen kaliteli bir protein türüdür. Et ve süt protein türleri gibi kana hızla karışmazlar. Et ve süt ürünlerine karşı hassasiyeti olan özellikle vejeteryanlar tarafından tercih edilen bir protein türüdür. Bitkisel protein denildiği zaman akla soyadan imal edilen protein gelir. Soya, kaliteli aminoasit zincirine sahip protein çeşidine sahiptir. Üstelik içeriğindeki B grubu vitaminler ve C vitamini gibi değerlerle gayet sağlıklı bir gıda çeşididir. Ayrıca, kalsiyum gibi yine kemik yapısını güçlendiren ve kas oluşumunu destekleyici minerallere de sahip bir besindir.

Bitkisel Protein Tozu Nedir?

Bitkisel protein denildiği zaman akla soyadan imal edilen protein gelir. Soya, kaliteli aminoasit zincirine sahip protein çeşidine sahiptir. Üstelik içeriğindeki B grubu vitaminler ve C vitamini gibi değerlerle gayet sağlıklı bir gıda çeşididir. Ayrıca, kalsiyum gibi yine kemik yapısını güçlendiren ve kas oluşumunu destekleyici minerallere de sahip bir besindir. Bu besinden elde edilen protein tozuna, bitkisel protein denir.

Bitkisel Protein Tozu Nasıl Tüketilir?

Öncelikle şunun bilinmesi lazımdır. Hiçbir protein tozu bir öğünün yerini tutamaz. Bu nedenle, bitkisel protein tozunu öğün yerine geçirmek asla doğru değildir. Gereken doz ve miktarda tüketilmesi fayda sağlayan protein tozlarının gün içerisinde çok aşırı tüketimi sağlığı bozabilir. Bu nedenle, kullanımına dair talimatlara uyulması lazımdır. Spordan önce ve sonra tüketilebilecek olan bitkisel protein tozu, böylece spor esnasındaki gerçekleşecek kas yıkımını engeller. Spordan sonra da alınarak, kas yapımı ve onarımı için gereken protein desteğini sağlar. Spor yapmayan kişiler tarafından da kullanılabilen protein tozunun güne zinde başlamak ve vücudun ihtiyacı olan protein ihtiyacını desteklemek adına tüketilebilir. Sabah kahvaltısında veya ara bir öğün olarak kullanılabilen bitkisel protein tozu, su veya süt ile karıştırılarak tüketime hazır hale getirilebilir.

Multipower Vegan Protein 450 Gr
210
210
Multipower Vegan Protein 450 Gr
Hardline Vmax Protein 908 Gr
345
345
Hardline Vmax Protein 908 Gr
Hardline Vmax Protein 2000 Gr
675
675
Hardline Vmax Protein 2000 Gr
Protein Ocean Soya Protein 2000 Gr
449
449
Protein Ocean Soya Protein 2000 Gr
Protein Ocean Soya Protein 500 Gr
129
129
Protein Ocean Soya Protein 500 Gr


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.